KSV Banner : Dame1
  Home
 
Hovedmenu
Home
New player?
DSM 2017
Teams and practice
Vedtægter
Committees
Links for matches
Find us on Facebook
Contact
Login
Brugernavn:

Adgangskode:

Gem password

Glemt dit password?
Hvem er online?
Der er 49 gæster online.
Tak for en veloverstået tryout PDF Udskriv E-mail
26. September 2005
Skrevet af Bestyrelsen

Vi (bestyrelse og trænere) synes alt i alt det er gået godt. Der har været meget stor interesse på herresiden og vi har mere end fået fyldt vores hold. På damesiden er der stadigvæk få ledige pladser, men det lykkedes os at få  oprettet et helt nyt danmarksseriehold, hvor interessen fra spillere udefra har været stor. Mix-holdene har også oplevet en stor interesse i år, og især på mix2 er der kommet en del nye spillere.

Selvom tryouten er slut vil vi fra trænernes og bestyrelsens side gøre opmærksomme på, at USG VK er en dynamisk klub hvor vi ønsker at skabe flydende overgange mellem holdene. Det vil sige, at holdene løbende vil blive taget op til evaluering og at enkelte spillere kan blive rykket op og ned mellem holdene.

Klubbens vision er at skabe resultater og udviklingsambitioner på alle hold. På den måde håber vi at skabe udvikling og volleyglæde hos den enkelte spiller.

Håber I alle får en kanon volleysæson!
Bestyrelsen
Top!
Top!